Szukaj

Pierwsze wyścigi z damską reprezentacją!

Kobiety są coraz mocniej obecne w motoryzacji, a wraz z rosnącą liczbą kobiet w branży wzrasta ich wpływ na jej rozwój. Kobiety są bardzo ważnymi członkami przemysłu motoryzacyjnego i są szczególnie ważne dla kształtowania przyszłości tego sektora.

Na kartach historii możemy znaleźć wiele inspirujących przykładów kobiet, które zakochały się w motoryzacji. Eliska Junkova Czeszka, która w 1926 roku wzięła udział w pierwszych zawodach samochodowych na świecie. Od lat jest wzorem dla innych kobiet, które aspirują do bycia profesjonalnymi kierowcami. Urodziła się w Pradze w 1894 roku. Jako młoda kobieta, Eliska Junkova była bardzo zdeterminowana, aby zostać kierowcą zawodowym. Dołączyła do lokalnego klubu samochodowego, gdzie nauczyła się wszystkiego, co niezbędne, aby zostać zawodowym kierowcą. W 1926 roku została pierwszą kobietą, która wzięła udział w zawodach samochodowych, co wywołało wielkie zainteresowanie. Co ciekawe, Junkova wygrała swój pierwszy wyścig, co stało się inspiracją dla innych kobiet. Eliska Junkova miała również wpływ na rozwój ruchu kobiecego w Europie. W latach 20. wzięła udział w wyścigach w wielu krajach, w tym we Francji, Włoszech, Szwajcarii i Hiszpanii. Do końca swojego życia Eliska Junkova została cenionym kierowcą, a także pierwszą kobietą, która wzięła udział w zawodach samochodowych. Jej wyczyny inspirowały kobiety na całym świecie, aby próbowały swoich sił w wyścigach.

Junková (center) at the Targa Florio race in Sicily, c. 1928
Junková (center) at the Targa Florio race in Sicily, c. 1928, zdjęcie Foto-Journal
Album representantů všech oborů veřejného života Česko-Slovenského, hlavní redaktor prof. Fr. Sekanina, vydalo Umělecké nakladatelství Josef Zeibrdlich, Praha I., Bílkova 17, 1927
Tags:

Drive with confidence - use with pleasure!

Rabindranatha Tagore 3,

02-647 Warszawa

info@aledrive.pl

Telefon